top of page

Technologie Safe Laser

Podstatou technologie „Bezpečný laser“ je, že speciální povrch difuzéru transformuje paralelní paprsek laseru tak, že se stává pro oko absolutně neškodným. Podstatou optického systému je, že v prvním kroku difuzní čočka „otevře“ paralelní laserový paprsek, poté sekundární difuzní plocha zajistí, že čočka oka ji nemůže zaostřit na nebezpečnou úrovneň. Díky této nové technologii lze nyní tyto speciální soft-lasery bezpečně používat doma!

​Účinky laseru

Z hlediska biologických účinků lze lasery rozdělit do dvou hlavních kategorií:

• Vysoký výkon = „hard-lasery“ - chirurgické lasery

• Nízký výkon = „soft-lasery“ - terapeutické lasery

Chirurgické lasery s vysokým výkonem (vzhledem k velmi silnému tepelnému efektu) jsou schopné provádět různé chirurgické výkony, provádět operace. (tepelné účinky: sušení, odpařování, koagulace)

 

Nástroje Safe Laser® patří do skupiny terapeutických „soft laserů/studených laserů“.

V případě měkkých laserů se k iniciaci příznivých biologických procesů využívá efekt fotochemické reakce laserového světla.

 

Jak funguje měkká laserová terapie?

Již v roce 1947 výzkumy ukázaly, že mitochondrie buněk v našem těle jsou fotosenzitivní. Mitochondrie různých buněk reagují na světla různé vlnové délky (barvy) v různých měrách. Z celého spektra mají červená (např. 660nm) a infračervená (např. 808nm) světla nejsilnější účinek.

Fotosenzitivní molekuly buněk přijímajících energii se působením měkkého laserového světla aktivují a jsou schopny aktivovat další molekulu, čímž dochází k iniciaci chemických reakcí v sousedních buňkách. 

 

Jaké jsou fyziologické účinky měkkého laserového světla?

Ošetření měkkým laserem má tři známé léčebné účinky na lidské tělo:

1. Úleva od bolesti 

2. Antiflogistický  (protizánětlivý) účinek 

3. Biostimulační účinek - stimuluje hojivou schopnost těla! 

V našem těle laserové světlo aktivuje určité enzymatické procesy, které spouštějí produkci ATP. ATP (adenosintrifosfát) je jedinou a nejdůležitější formou energie, která řídí každou chemickou reakci v každé buňce těla. Důsledkem zvýšené produkce energie je zefektivnění funkce (metabolismu) buněk a rychlejší regenerace, čímž se zkrátí doba hojení nemocí.

Ošetření Soft- laserem nejen zmírňuje příznaky onemocnění, ale v důsledku složitých biologických a chemických procesů v mnoha případech odstraňuje příčinu onemocnění. 

Použití Safe Laser

Zdravotní potíže a nemoci, které lze léčit pomocí Safe Laser®:

Safe Laser® lze použít u stavů vyšetřených  lékařem resp. onemocnění lékařem diagnostikovaných!

Safe Laser® (bezpečné lasery) se mohou dělit do 2 hlavních kategorií

  • Červené (660nm) světlo emitující  lasery: Safe Laser® 150

  • Infra (808nm) světlo emitující  lasery: Safe Laser® 500 Infra, Safe Laser 1800

 

Infra  světlo(808nm) laseru je pro oko sotva viditelné, proto je vybaven čtyřmi červenými LED lampami,  které v pracovním stavu fungují jako signální světla.

 

Jaký laser se používá pro jaké nemoci?

 

Červené (660nm) lasery 

Safe Laser 150 má účinek cca. 3 cm hluboko v blízkosti povrchu kůže, proto hraje významnou roli při hojení povrchových a podpovrchových  lézí , zánětů a bolestí. 

Kromě toho je díky použití hlavice pohlcující záření vhodná i k léčbě nemocí, které lze léčit osvícením nosní sliznice:

• Zmírňuje nebo odstraňuje příznaky alergie, astmatu, senné rýmy.  (Vyplatí se začít používat zařízení týden před sezónou alergií)

• Zmírňuje příznaky nachlazení, chřipky, zánětů dýchacích cest a urychluje jejich průběh. 

• V případě jarního zarudnutí, slabosti a zotavení zlepšuje kondici. 

Vložte do ucha (s SL500 Infra a SL150 op5cs)

• Zmírňuje svědění, bolest při zánětu ucha a zvukovodu a snižuje nebo odstraňuje zánět. 

• Zmírňuje příznaky zvonění v uších (tinnitus), v určitých případech je zcela odstraňuje. 

 

Safe Laser® (808nm) Infra

Infra světlo Safe Laser 500 je méně absorbováno tělesnou tkání, lze jej tedy ošetřovat i v hlubších vrstvách (jeho biologický dosah je až do hloubky 8 cm). Safe Laser 1800 působí až do hloubky 12 cm

Proto se Safe Laser Infra ukazuje jako velmi užitečný např. v terapii poruch pohybového aparátu, např. pomáhá zmírňovat bolest, potlačovat záněty a urychlovat hojení poškozených svalů, šlach 

a kloubů. Ve vyšších dávkách je vhodný k regeneraci chrupavek resp. povrchu kloubů. 

 

Napomáhá k efektivnějšímu hojení po stomatologických ošetřeních a operacích. Obnova měkkých a kostních tkání je urychlena po zubním ošetření, chirurgie úst, implantace, apod. Ošetření infra laserem je účinné pomocí vláknové optiky nebo osvícením přes obličej.

Oblasti použití měkké laserové terapie:

Vzhledem k výše uvedeným příznivým biologickým účinkům se laserová terapie nyní používá v několika oblastech:

 

• Dermatologie 

• Kosmetologie 

• Sportovní medicína 

• Revmatologie 

• Odontologie 

• Otolaryngologie 

• Diabetologie (snížení komplikací, vředů) 

• Veterinární

 

Nedávný výzkum v oblasti chorob krve přinesl nové fantastické výsledky a otevřel dveře do nových oblastí použití. U nemocí krevního oběhu (infarkt, mrtvice, trombóza...) může v budoucnu nabývat stále důležitější role soft-laserová terapie. 

Zajímavým zjištěním poslední doby  je také to, že použití laseru (jako doplňkové terapie) může hrát  roli při snižování vysoké hladiny cukru v krvi. 

14.png

​ÚRAZY A JIZVY

Hojení po různých chirurgických výkonech je věc přísně individální. Mnohdy zůstává po výkonu jizva, jejíž odstranění je poměrně komplikované. Safe-Laser může být významným pomocníkem. Aktivace hojivých procesů v okolí jizvy a postupná  resorpce vazivových strkutur jizvy byla popsána mj. u rozsáhlých jizev po porodu sekcí ( císařským řezem)

Stejně působí i na jizvy způsobené např. poraněním, či těžkým průběhem akné apod. Aplikace laserového paprsku musí být dlouhodobá. Pro aplikaci laserového parsku není potřeba návštěvy zdravotnického zařízení.

Patentem chráněný Safe-laser umožňuje využít tuto technologii i nezdravotníkům v domácím prostředí bez rizika komplikací a zejména rizika poškození zraku, které bylo omezujícím faktorem u předchozích generací měkkých laserů. Škála možností využití laseru v domácí léčbě je velmi široká

1.png

AKNÉ

Akné je problém nejen dospívajích. Bývá velmi úporné, velmi těžko se léčebně ovlivňuje. 

Používání laserů k léčbě recidivujícího akné, není nic nového. Povětšinou ale bohužel až k odstranění zjizvených residuí. 

Měkké lékařské lasery nové generace Safe-Laser se ale mohou použít i v domácím prostředí. Zahájit léčbu lze včas, kdy má největší efekt. Nemusíte chodit k lékaři, objednávat se, vystavovat se infekčnímu prostředí

Safe Laser díky patentované technolgii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu nejen akné, ale mnoha chorob, akutních i chronických obtíží, bolestivých stavů apod.

9.png

PADÁNÍ VLASŮ

Padání vlasů má různé příčiny, jejich společným jmenovatelem je mj. omezená výživa vlasových folikulů. Zlepšení výživy vlasových kořínků zlepšením místního prokrvení   použitím Safa-laser vede k zpomalení až úplném zastavení vypdávání vlasů. Důležitou roli hraje i zvýšení energetické úrovně odpovědných buněk aktivací mitochondriálního systému. Pravidelná aplikace tak vede nejen k udžení vlasové pokrývky, ale může podpořit i nový růst.

4.png

BOLEST SVALŮ

Bolest je povětšinou způsobena probíhajícími zánětlivými procesy akutními či chronickými. Měkké lasery redukcí zánětlivých pochodů ovlivňuje i související bolestivé projevy, navíc blokuje přenos bolestivých signálů do mozku.Měkké lékařské lasery nové generace Safe-Laser se mohou  použít i v domácím prostředí. Zahájit léčbu lze tedy včas, kdy má největší efekt.

Nemusíte chodit k lékaři, objednávat se, vystavovat se infekčnímu prostředí

Safe-Laser díky patentované technologii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu nejen bolesti, ale mnoha chorob, akutních i chronických obtíží, kosmetických vad, jizev apod.

Principem účinku je pomoc tělu vypořádat se s obtížemi vlastními silami, mnohdy bez léků, anebo jejich potřebu podávání omezuje.

3.png

KARPÁLNÍ TUNEL

Syndrom karpálního tunelu se vyskytuje u poměrně významného procenta populace. Častěji u žen ve věku 40-60 let. Konzervativní léčba bývá málo účinná a bývá zásadně omezující a nejednou vyústí v řešení chirurgické.

 

Aplikace laserového paprsku Safe-Lase vede k redukci otoku a výraznému zlepšení až vymizení příznaků. Léčbu lze libovolně opakovat. Výhodou této terapie je, že měkké lékařské lasery Safe-Laser jsou použitelné i v domácím prostředí, proto lze aplikovat již při počátečních příznacích syndromu karpálního tunelu. Výrazné zlepšení lze pozorovat již po prvních aplikacích laserového paprsku. 

Patentem chráněný Safe-laser umožňuje využít tuto technologii i nezdravotníkům v domácím prostředí bez rizika komplikací a zejména rizika poškození zraku, které bylo omezujícím faktorem u předchozích generací měkkých laserů. Škála možností využití laseru v domácí léčbě je velmi široká

8.png

BURZITIDY

Burzitidy jsou zánětlivá postižení tíhových váčků (burz) v okolí kloubů a úponů šlach; řadí se do skupiny mimokloubního revmatizmu. Příčiny vzniku nejsou známé, předpokládá se podíl mechnických vlivů Bolesti spojené s burzitidou by při včasné aplikaci měkkého záření Safe.Laser měly obvykle odeznít přibližně během jednoho týdne, avšak opakující se časté záněty bursy jsou poměrně běžné a mohou být velmi nepříjemné. Opětovné aplikace laseru brání rozinutí zánětu a udrží klidový stav. Včasné aplikace laserového parsku lze dosáhout použitím laseru v domácím prostředí. Není třeba se pro aplikaci objednávat do zdravotnického zařízení a ztrácet drahocenný čas. Protože se použití patentované techologie Safe-Laser neomezuje pouze na onemocnění tohoto typu, ale naopak je lze použít  u celé škály  různých onemocnění a bolestivých stavů, patří zcela jistě do každé domácnosti.

7.png

ZÁNĚTY A PORANĚNÍ ŠLACH

-

Šlacha je tkáň tvořena kolagenními vlákny, která zajišťuje spojení mezi svalem a kostí. Zánět šlach neboli tendinitida vzniká nejčastěji při jednostranném zatěžování kterékoli ze šlach v těle. Riziko vzniku zánětu roste s vyšším věkem, neboť šlachy ztrácí svoji pružnost a jsou zranitelnější. Zánět šlach vzniká většinou v důsledku pravidelného mechanického zatěžování nebo nadměrné, opakující se fyzické aktivitě. Obvykle se zánět šlach rozvíjí pomalu a postupně, v případě, že se rozvine náhle, jedná se o zpravidla o následek úrazu.

Nejvýznamnějším rizikovým faktorem pro záněty šlach jsou některá povolání, při nichž je třeba určité pohyby neustále opakovat. Se šlachami mívají problémy malíři pokojů, tesaři, pokladní, kadeřníci a mnozí další. Druhou skupinou pacientů, kteří trpí na záněty šlach, jsou sportovci typickými sporty, při nichž jsou záněty šlach časté, jsou tenis, golf, běh apod.

Kromě přetěžování šlach zánět může vzniknout i v důsledku napadení šlachy bakteriální infekcí. Infekce přechází na šlachu většinou z jejího okolí nebo z jiných míst

v těle. Bakteriální infekce způsobí hnisavý a velmi bolestivý zánět šlachy.

12.png

GINGIVITIDY

Záněty dásní bývají následkem  nejen nedokonalé zubní hygieny, ale časté bývají i v těhotenství, či při cukrovce, při užívání některých léků.  Chronické záněty mohu v kombinaci s parodontitidou  vést ke ztrátě zubu. 

Měkké záření Safe-Laseru opatřeném speciálním nástavcem pro aplikaci v dutině ústní dochází k hojivým procesům aktivací lokální obranných schopnosti sliznic. Měkké lékařské lasery nové generace Safe-Laser se mohou  použít i v domácím prostředí bez jakýchkoliv omezení, není tedy potřeba návštěvy zdravotnického zařízení

Safe-Laser díky patentované technologii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu mnoha dalších chorob, se kterými se prakticky denně potkáváme. Bolesti svalů, kloubů, záněty dutin, akné, ale má i  pozitivní vliv na  hojivé procesy apod.

11.png

ZÁNĚTY VEDLEJŠÍCH DUTIN NOSNÍCH

Bolesti způsobené zánětem vedlejších dutin nosních (VDN) jako komplikace rýmy, nejsou ničím výjimečným. Často končí antibiotickou léčbou nezřídka punkcemi.

Aplikace měkkého laserového záření Safe-Laser potlačuje zánětlivé procesy a napomáhá přirozenému vyprazdňování dutin. Lze požít i speciální skleněný nástavec, kterým lze preventivně ošetřovat sliznici dutiny nosní a zánětům VDN předejít. 

Safe-Laser díky patentované technologii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu nejen zánětů VDN, ale mnoha chorob, akutních i chronických obtíží, bolesti, kosmetických vad, jizev apod.

5.png

BOLESTI KLOUBŮ

Bolest je povětšinou způsobena probíhajícími zánětlivými procesy akutními či chronickými . Měkké lasery redukcí zánětlivých pochodů ovlivňuje i související bolestivé projevy, navíc blokuje přenos bolestivých signálů do mozku. Měkké lékařské lasery nové generace Safe-Laser se mohou  použít i v domácím prostředí. Zahájit léčbu lze tedy včas, kdy má největší efekt.

 

Nemusíte chodit k lékaři, objednávat se, vystavovat se infekčnímu prostředí

Safe-Laser díky patentované technologii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu nejen bolesti, ale mnoha chorob, akutních i chronických obtíží, kosmetických vad, jizev apod. Principem účinku je pomoc tělu vypořádat se s obtížemi vlastními silami, mnohdy bez léků, anebo jejich potřebu podávání omezuje.

10.png

OPARY A AFTY

Konvenční medikamentózní léčba oparů, aftů bývá poměrně málo efektivní. Měkké záření Safe-Laseru opatřeném speciálním nástavcem pro aplikaci v dutině ústní dochází k hojivým procesům aktivací lokální obranných schopnosti sliznic. Výhodou je, že měkké lékařské lasery nové generace Safe-Laser se mohou  použít i v domácím prostředí bez jakýchkoliv omezení.

Safe-Laser díky patentované technologii bezpečné aplikace ( bez ohrožení očí) umožňuje léčbu mnoha chorob, se kterými se prakticky denně potkáváme. Bolesti svalů, kloubů, záněty dutin, akné, ale má i  pozitivní vliv na hojivé procesy

Výhody Safe Laser® přístrojů

Neškodné pro oči, takže je může kdokoli bezpečně používat při dodržení předepsaných 

   bezpečnostních pravidel i bez speciálních ochranných brýlí.

Komfortní: Laserová terapie je proveditelná nejen na klinikách, ale také u vás doma: 

   můžete ji použít kdekoli a kdekoli.

Jednoduché, praktické: snadná instalace a použití.

• Krátká doba ošetření: Na jednom povrchu je doba ošetření pouze několik minut.

• Jeho aplikace je bezbolestná.

Bezkontaktní ošetření je možné: např. na infikované rány, bolestivé povrchy

Žádné známé nepříznivé vedlejší účinky.

Zkracuje dobu zotavení z nemocí.

Lze kombinovat s jakoukoli jinou terapií.

S příchodem zařízení Safe Laser se zrodila nová generace měkkých laserů a léčivé paprsky se mohly stát součástí každodenního života rodin a přispívat ke zdraví každého člena rodiny!

lekarna_cz.jpg
logo-allegro.jpg

Safe Laser koupíte také na:

43f8f78577afa0e4759a102498539444.png
Zdraví bez chemie  2023-11-08 v 14.13.06.png
bottom of page