top of page

Kdo by měl používat zařízení Safe Laser?

Řada produktů Safe Laser účinně pomáhá při léčbě a hojení dětí, dospělých i seniorů, ale i domácích mazlíčků. Díky bezpečnosti není potřeba ochranných brýlí, nelze se paprskem "předávkovat". Právě proto lze používat  i neprofesionály. Opatrnost je nicméně namístě. Nepatří do rukou dětem, jde přece jen o zdravotnické přístroje.

Ošetření je nebolestivé, někdy po aplikaci dojde k dočasnému zhoršení příznaků, což  je hodnoceno kladně, jako aktivace hojivých procesů v  organizmu

Senior Woman

Kontraindikace

  • Neaplikujte laserové světlo do nosních dírek batolat a malých dětí kvůli poměrně silnému světlu, které může dráždit vyvíjející se oči!

  • Ozařování podbřišku nebo nosní sliznice těhotných žen nebo otevřené fontanely kojenců je zakázáno z důvodu (potenciálně nebezpečné) hyperémie! (překrvení)

  • Používání laserového zařízení je zakázáno osobám trpícím závažnými problémy s krevní srážlivostí nebo při akutní mrtvici!

  • Nepoužívat na oblast zhoubných nádorů, oblast štítné žlázy a prsou a oblasti plísní zasažených kožních povrchů.

  • Přímé ozáření barevných plísní může být nebezpečné, protože se kvalifikuje jako status před rakovinou (prekanceróza) 

  • Záměrně nesviťte do očí nebo kolem očí! Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka na použití laserového zařízení!

Jak dlouho by měla léčba trvat a jak často ji opakovat?

Přesný průběh ošetření naleznete v Uživatelské příručce přístrojů. Přesný léčebný protokol najdete na www.safelaser.eu.

Délka ošetření závisí na typu a výkonu laserového zařízení.

Safe Laser 500 Infra se používá 2-5 minut na jednom místě v závislosti na onemocnění.

Zařízení Safe Laser 150 je obecně aplikovatelné na daný povrch po dobu 3-4 minut. (Pro ošetření nosu nebo uší je nutné umístit na hlavici pohlcující záření nebo vláknovou optiku.) Frekvence léčby bude záviset na tom, jaký typ a jak chronické je stávající onemocnění.

Léčba akutních onemocnění (onemocnění se vyskytlo v nedávné minulosti):

Léčba by měla být aplikována denně po dobu 1-2 týdnů, poté 3krát týdně až do vymizení příznaků. Zlepšení lze pozorovat již během prvního ošetření nebo během 1 dne.

 

Léčba chronického (6-8 týdnů trvajícího) onemocnění 

Dlouhotrvající onemocnění se mají léčit méně často. V prvních 2 týdnech 3-4krát týdně a poté 2-3krát týdně, dokud není pozorováno výrazné zmírnění příznaků.

 

Léčení chronických nemocí přirozeně trvá déle (dny, týdny, měsíce). Po prvním ošetření se bolest může zvýšit (reakce na léčbu), ale je to dočasný jev, po několika ošetřeních postupně mizí.

 

U dlouhodobých (několik měsíců) rekonvalescenčních procesů (např. ulcerózní léze) se doporučují 2-3 týdny denní léčebné kúry a poté může přejít na méně časté užívání jako každý druhý den.

Častější nebo dlouhodobější léčba nemusí nutně urychlit proces hojení, protože existuje biologická hranice, po které již ozařování nemůže buňky dále stimulovat!

 

Léčba nosním (nebo ušním) laserovým ozařováním

V tomto případě se doporučuje nepřetržité každodenní používání. Zacilte zvlášť do každé nosní dírky (nebo ucha) po dobu 4-5 minut. (max. 2x denně!)

bottom of page